Hakkımızda

Yılmaz Makina

2002 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde 450m² kapalı alanda Yılmaz Makina Imalat San. ve Tic. Ltd. Şti. ünvanını alarak çalışmaya başlamıştır.1988 yılında torna atölyesi olarak ​Şaban Yılmaz tarafından kurulan Yılmaz Torna o yıllarda hizmet vermekte olduğu firmalara yedek parça servisi ve bakım hizmetleri konusunda destek vermekteydi . Geçen yıllar içerisinde artan teknik ve operasyonel kapabilite ve imalat kapasitesine yapılan yatırımlar neticesinde kadro ve makina parkurunu da büyüterek 2002 yılında İkitelli Org.San.Bölg.de 450 m² kapalı alanda Yılmaz Makina İmalat San.veTic. Ltd. Şti. ünvanını alarak çalışmaya başlamıştır.

2010 yılı kasım ayı itibariyle müşterilerine daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek ve artan makina üretim kapasitesini karşılayabilmek amacıyla 1100 m² kapalı alana sahip yeni adresine taşınan YILMAZ MAKİNA, sürdürülebilir gelişim inancının bir sonucu olarak sahibi olduğu YILPAK markası adına kurulumunu tamamladığı AR-GE ve montaj merkezi ile sektöründeki teknolojiye yatırım yapmayı sürdürmektedir. Tasarım, üretim ve montaj konusunda uzman personeli ve geliştirilmiş makine parkuru ile sektöründe lider olmayı hedefleyen YILMAZ MAKİNA, çalışmakta olduğu müşterilerinin yurtdışı fabrikalarına makina ve yedek parça ihracatı konsunda da müşterilerinden aldığı olumlu geri dönüşler doğrultusunda gelişimini hız kesmeden sürdürerek müşterilerinin vazgeçilmez tedarikçileri arasında olmayı kendisine birincil hedef olarak görev edinmiştir.

YILMAZ MAKİNA olarak hizmet verdiği firma portföyüne, sektöründe lider olan ulusal ve uluslararası firmaları da katmayı başararak (bkz.referanslarımız), hem hizmet yelpazesini genişletmiş hem de tedarikçisi olduğu firmalarda kilit rol oynayan bir çözüm ortağı pozisyona ulaşmıştır. Geçen yılların vermiş olduğu tecrübe ve kalite anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak anlayıp gerekli çözümleri çok kısa sürede, optimum maliyetlerle, yüksek kalitede ve işlevsellikten ödün vermeden sunmayı amaç edinen YILMAZ MAKİNA dikey paketleme proseslerinde edindiği yüksek tecrübe ile 2007 yılında başlamış olduğu dikey paketleme makinalari ve hassas tartım üniteleri arge çalışmalarını, 2008 yılında müşterilerinin beğenisine YIL-PAK markası ile ürün olarak sunmuş ve dikey paketleme proses ekipmanları pazarında yerini almıştır.

YILMAZ MAKİNA, artan iş hacmine paralel olarak, OHSAS 18001-2007 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, ISO 9001-2008 Kalite yönetim sistemi ve (CE) EC Declaration of Conformıty sertifikalarını alarak iş güvenliği ve kalite sistemlerine yatırım yapmayı sürdürmüştür. YIL-PAK markası ile hali hazırda ar-ge çalışması devam eden yeni modellerle birlikte paketleme süreçlerine hizmet eden çeşitli kapasitede manuel veya tam otomatik dikey paketleme makinaları, kefeli ürün dozajlama üniteleri, konveyör sistemleri, checkweigher, form tüpleri, strechleme makinaları ve paket dizme makinaları üretimleri devam etmektedir. Dikey paketleme ve dozajlama ünitelerimiz Türkiye pazarındaki diğer ürünlerden hız ve tartım hassasiyeti olarak oldukça yüksek performansları, optimum maliyetleri ve çok düşük bakım giderleri ile öne çıkmaktadır.